Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Europejska Noc Muzeów w MSP w Dęblinie

Data wydarzenia: 19 maja 2013

W sobotę 18 maja br. w godz. 18.00-22.00 w MSP w Dęblinie odbyła się Noc Muzeów. Wśród licznie zwiedzających nasze wystawy dorosłych, młodzieży i dzieci (ok.700 osób) obecni byli członkowie władz powiatu ryckiego z Panią Przewodniczącą Rady Powiatu Hanną Czerską – Gąsiewską , Starostą Powiatu Panem Stanisławem Jagiełło, Przewodniczącym Rady Miasta Dęblina Panem mgr. Henrykiem Wiejakiem oraz Burmistrzem Panem mgr. Stanisławem Włodarczykiem.

O godzinie 19.00 w obecności szanownych gości, Dyrektor MSP gen. bryg. rez. pil. Ryszard Hać dokonał uroczystego otwarcia wystawy pt. „ Polskie Państwo Podziemne w walce z bronią V”. Wstawa ta przygotowana wspólnie z Muzeum Armii krajowej w Krakowie, koresponduje z ogłoszonym przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa „2013 – rokiem Żołnierzy Wyklętych”. Wprowadzenie do wystawy wygłosił adiunkt MSP dr Roman Kozłowski.

Wystawa plenerowa została pięknie iluminowana przez 41 Bazę Lotnictwa Szkolnego systemami MOSKIT i SALKIT. Dyrektor MSP składa serdeczne podziękowania dowódcy i kadrze 41 BLSz oraz studentom Naukowego Kola Historii Lotnictwa działającego w Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki WSOSP, za pomoc w organizacji NOCY MUZEÓW.