Europejska Noc Muzeów w Koszalinie

Data rozpoczęcia: 14 maja 2022 18:00 | Data zakończenia: 14 maja 2022 23:00

W sobotę 14 maja 2022 roku zapraszamy na spotkanie z zabytkami techniki wojskowej i przeciwlotniczej podczas Europejskiej Nocy Muzeów.

W programie zaplanowaliśmy prezentacje nowych wystaw, nowych aranżacji oraz obiektów z kolekcji naszej i współpracujących muzeów. Wieczorne spotkanie z historią lotnictwa to także możliwość obejrzenia zabytków w nowym świetle.

Wydarzenie odbywać się będzie w ramach Międzynarodowego Dnia Muzeów ICOM, któremu w tym roku patronuje hasło: The Power of Museums – Siła muzeów –  ideą tego dnia jest pokazanie muzeum jako miejsca posiadającego siłę do zmiany świata wokół nas, odkrywania, uczącego historii i otwierającego nasze umysły na nowe idee oraz na budowanie lepszej przyszłości.

w programie:

18.00 – uroczyste otwarcie Europejskiej Nocy Muzeów

18.30- Koncert Orkiestry Wojskowej – koncert pieśni i piosenek wojskowych  w wykonaniu Orkiestry Wojskowej Garnizonu Koszalin

19.00 – występ harcerskiego zespołu artystycznego – Hufiec ZHP im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie

18.00-23.00 –  Zabytki w innym świetle:

– prezentacja trenażerów do szkolenia wojskowego z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie
– przyjazd kolumny zabytkowych pojazdów Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych „Klasyczny Koszalin”
– prezentacja wyposażenia wojskowego
– zwiedzanie wystaw stałych i czasowych
– prezentacja sprzętu artyleryjsko-rakietowego, radiolokacyjnego oraz nowych obiektów w kolekcji
– prelekcje o dawnym uzbrojeniu i umundurowaniu

23.00 – zakończenie Europejskiej Nocy Muzeów