Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Dzień Muzealnika w Skansenie

Data wydarzenia: 11 maja 2018

Muzeum Sił Powietrznych, Muzeum Wsi Lubelskiej i Klub Wojskowy 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów – w niedzielę 20 maja 2018r. W programie zwiedzanie kuratorskie Muzeum Wsi Lubelskiej i biesiada śpiewacza przy ognisku. Spotkanie przygotowało Muzeum Wsi Lubelskiej.

Program:

12.45 – zbiórka uczestników wyjazdu pod Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie – ul.Lotników Polskich 1

13.00 – wyjazd autokaru przez Puławy, Kazimierz Dolny do Lublina

14.40 – zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Wsi Lubelskiej

16.00 – biesiada śpiewacza przy ognisku

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa bezpośrednio w sekretariacie Muzeum Sił Powietrznych telefonicznie pod nr 261 – 519 – 450

lub na adres poczty elektronicznej : sekretariat@muzeumsp.pl

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Serdecznie zapraszamy !

W 1977 roku Międzynarodowa Rada Muzeów (ICOM), działająca przy UNESCO i posiadająca Komitety Narodowe w poszczególnych krajach, ogłosiła 18 maja Międzynarodowym Dniem Muzeów. Tego dnia lub w okolicach tej daty, na całym świecie muzea włączają się w obchody święta organizując wystawy, seminaria i spotkania.

Przesłaniem Międzynarodowego Dnia Muzeów jest podkreślenie roli muzeów w kształtowaniu indywidualnej i zbiorowej odpowiedzialności za światowe dziedzictwo – wspólne dziedzictwo całej ludzkości. Muzea odgrywają we współczesnym świecie rolę pośredników między kulturami, wzbogacają je, przyczyniają się do rozwoju i zrozumienia społeczeństw i kultur. Święto to daje możliwość muzealnikom do bliższego spotkania z publicznością, a publiczności z kolei pozwala zapoznać się w znacznie szerszym niż zazwyczaj zakresie z zadaniami i specyfiką pracy muzeów.

Z Międzynarodowym Dniem Muzeów ściśle związane jest „Europejska Noc Muzeów”, w Polsce zwana krótko „Nocą Muzeów”. W ramach tej inicjatywy instytucje muzealne i galerie organizują dla zwiedzających liczne atrakcje – w godzinach nocnych odbywają się m.in. koncerty, spektakle teatralne, pokazy filmowe, spotkania z artystami, happeningi, wykłady i konkursy.