Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Dzień dziecka z pieśnią i piosenką żołnierską Kołobrzeg 2017

Data wydarzenia: 03 czerwca 2017

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie wsparło V edycję Regionalnego Finału Konkursu „Dzień Dziecka z pieśnią i piosenką żołnierską”, 3 czerwca 2017 r w Kołobrzegu.

Nagroda dla laureata konkursu

Kacper Kujawski otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Laureat, za wykonanie piosenki „ Nie żałujcie serca, dziewczyny”, zajął I miejsce w kategorii wiekowej 10-12 lat. Piosenkę przygotował pod kierunkiem instruktorki Patrycji Sierguć. Kacper jest uczniem Zespołu Szkół nr 16 w Szczecinie.

Niezwykle żywiołowe wykonanie spodobało się również publiczności, która śpiewała razem z Kacprem przebój autorstwa Andrzeja Kudelskiego (słowa) i Antoniego Kopffa (muzyka), znany m.in. z wykonania Anny Jantar…Kacper Kujawski_Kołobrzeg 2017

Regionalny Finał Konkursu od 5 lat organizowany jest przez Stowarzyszenie Pieśń Żołnierska. Celem stowarzyszenia jest przywrócenie, a także popularyzacja patriotycznego oraz edukacyjnego znaczenia pieśni i piosenek żołnierskich, w oparciu o bogate, polskie tradycje oręża polskiego, a także najlepszą część dorobku artystycznego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, który przez wiele lat odbywał się w Kołobrzegu.