Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Bliżej Historii z Ewą Kassalą

Data rozpoczęcia: 21 listopada 2022 17:00 | Data zakończenia: 21 listopada 2022 19:00

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Bliżej historii” 21 listopada 2022 r (poniedziałek) o godzinie 17.00.

Naszym gościem będzie z Pani Ewa Kassala- autorka książki „Czas Bogini” z trylogii „Słowiański szlak”

Spotkanie organizowane z okazji 1050. rocznicy Bitwy pod Cedynią.

 

Na stronach swoich powieści, Ewa Kassala przywołuje do życia najpotężniejsze kobiety jakie kiedykolwiek stąpały po ziemi. Mądre, silne i  odważne królowe, które nie bały się używać rozumu i kobiecego uroku by dostawać to, czego chciały. Jej książki zdobywają również serca i umysły czytelników w językach hiszpańskim i angielskim. W swoich pracach Ewa Kassala łączy szerokie naukowe zgłębianie tematu (każda książka powstaje przy konsultacji z historykami) z literackim talentem, dzięki czemu czytelnik może poczuć atmosferę starożytnego świata. Może iść krok w krok z bohaterkami z legend i zamiast zakurzonej historii, doświadczać prawdziwych emocji, dylematów i wątpliwości, z jakimi borykały się bohaterki. Czytelnicy mogą dostrzec, że nawet najwięksi władcy musieli sprostać tym samym wyzwaniom co reszta ludzi i że potencjał wielkości drzemie w każdym z nas, zawsze gotów na to, by się zbudzić. Oto przekaz, jaki Ewa Kassala zawiera w swoich książkach: Każdy z nas ma szansę, by stać się legendą. Czasem, jedyna rzecz, jaką trzeba zrobić, to odważyć się postawić jeszcze jeden krok naprzód i wziąć przeznaczenie w swoje ręce. Czasem, tylko tyle potrzeba, by lśnić – tak jak władczynie minionych wieków. Autorka odbyła długą podróż, by zebrać doświadczenia, które czynią jej książki tak magicznymi. Prowadziła programy telewizyjne, jest specjalistką do spraw równouprawnienia oraz autoprezentacji. Jest znana z działań społecznych, co potwierdzają nagrody, a wśród nich między innymi „Chapeau Bas”, „Bizneswoman Roku”, „Queen of Charity”, „Lady of the Decade” „Pierścień stulecia niepodległości RP”, „Szafirowa Róża”  czy „Ekolaury”. Sprowadziła  do  Polski Dress for Success – organizację non-profit pomagającą kobietom ponownie wejść na rynek pracy. Najnowsze powieści to: „Królowa Saby”, „Maria Magdalena” i „Semiramida”. Trylogia ukazała się nakładem wydawnictwa Videograf i została wydana także po angielsku i hiszpańsku.

 

Ewa Kassala – pisarka, autorka jedynej na świecie trylogii o silnych kobietach czasów Biblii: „Królowa Saby”, „Maria Magdalena”, „Semiramida”. Jest też autorką powieści o królowych starożytnego Egiptu: „Żądze Kleopatry”, „Boska Nefretete”, „Hatszepsut” (wszystkie, podobnie jak trylogia biblijna, ukazały się również po angielsku i hiszpańsku). Napisała m.in. powieści „Kleopatra”, „Portret kobiety wieku zatracenia”, „Mandragora”, a także poradniki: „Wystąpienia publiczne i kreowanie wizerunku”, „Jak być nowoczesną damą”, „Savoir-vivre przy stole”, „Poradnik nowoczesnej czarownicy”, „W sukience do sukcesu” „Nowoczesna czarodziejka. Twój sukces”.

Trenerka, kreatorka akcji społecznych, specjalistka ds. autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystka i prowadząca konferencje, zjazdy i sesje, głównie kobiece. Laureatka wielu nagród, m.in. Chapeau Bas Soroptimist International, Bizneswoman Roku Sukces Pisany Szminką, Queen of Charity, Lady of the Decade, Pierścień Stulecia Niepodległości RP, Szafirowa Róża, Stalowy Goździk, Rycerka Fundacji Kropla Krwi. Przez dziesięć lat kierowała międzynarodową organizacją charytatywną wspierającą kobiety Dress for Success.

Drugie spotkanie  odbędzie się 22.11.2022 r. (wtorek) o godz 12.00

Klub 1 Batalionu Drogowo – Mostowego w Dęblinie,

ul. 15 Pułku Piechoty „Wilków” 36