Akademia Modelarska - muzeum na Dni Dęblina

Data wydarzenia: 10 czerwca 2017

Z okazji święta Stolicy Polskich Skrzydeł w Muzeum Sił Powietrznych zorganizowana została II Akademia Modelarska. Wraz ze współorganizatorami otworzył ją Dyrektor muzeum Paweł Pawłowski.W godzinach 13.00-17.00  w muzealnym hangarze odbyły się warsztaty prowadzone przez doświadczonych modelarzy z klubu ZTS Lublin, pod kierownictwem pana Piotra Laskowskiego. Akademia Modelarska zorganizowana została po raz drugi, wspólnie z Miejskim Domem Kultury w Dęblinie, dęblińskimi szkołami i przy osobistym wsparciu Burmistrz miasta Dęblin, Pani Beaty Siedleckiej.Zakwalifikowani uczniowie pod okiem fachowców uczyli się podstaw modelarstwa, pracy z kolorem, nanoszenia oznaczeń – jednym słowem sztuki modelarskiej od podszewki. W prace swych pociech włączyli się rodzice…Przeprowadzona została również lekcja muzealna poświęcona wybranym zagadnieniom odwzorowania kamuflażu na historycznych statkach powietrznych.

Celem było uzyskanie takich efektów…

O 12.30, warsztaty modelarskie poprzedziło zwiedzanie wystawy z prelekcją dr Romana Kozłowskiego  pt. „Samoloty, na których walczyli Polacy…”

W sobotę Muzeum udostępniło swoje wystawy w specjalnej cenie: 1 zł/ osoby. Odwiedziło nas ponad 400 osób.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i zaangażowanie.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia.