17.05.2014 "Europejska Noc Muzeów"

Data wydarzenia: 14 maja 2014

Po raz kolejny zapraszamy Państwa na „Europejską Noc Muzeów” dn. 17.05.2014 Muzeum Sił Powietrznych  będzie otwarte dla zwiedzających w godz. 19.00 – 24.00

Podobnie jak w ubiegłym roku przygotujemy dla Państwa dodatkowe atrakcje. Poza stałą ekspozycją będzie możliwość obejrzenia wystawy poświęconej 15 – leciu wstąpienia Polski do NATO, wystawa zawiera między innymi mało znane  dokumenty oraz  najciekawsze fotografie ze wspólnych ćwiczeń z lotnikami NATO. Podziwiać będzie można zgromadzone w naszym muzeum statki powietrzne w niespotykanym w ciągu dnia oświetleniu. Swoją obecność zapowiedziała Galeria Łazorek z Kazimierza Dolnego nad Wisłą, która zaprezentuje wystawę swych płócien. Dodatkową atrakcją będzie krążący po terenie muzeum Ford T Ambulance, z 1917 roku, kierowany przez zaprzyjaźnioną grupę rekonstrukcyjną z Kocka. Eksponat ten znajduje się w naszych zbiorach dzięki użyczeniu Wojskowej Izby Pamięci im. gen. Franciszka Kleeberga w Kocku.