Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

17 000 Reasons To Remember

Data wydarzenia: 27 października 2016

Wystawa brytyjskiej fundacji Hurricane of Hearts, poświęcona upamiętnieniu wysiłku polskich lotników w czasie II wojny światowej, została zaprezentowana młodzieży w Miejskim Centrum Kultury, w  Skarżysku – Kamiennej. Jest to kolejna placówka, która wzięła udział we wspólnym projekcie fundacji i Muzeum Sił Powietrznych polegającym na przedstawieniu historii polskiego lotnictwa w języku angielskim, co daje młodzieży unikalną szansę poznania specyfiki historycznego języka obcego.wystawa-17-000-reasons-to-remember-spotkanie-z-mlodzieza-w-miejskim-centrum-kultury-w-skarzysku-kamiennej2wystawa-17-000-reasons-to-remember-spotkanie-z-mlodzieza-w-miejskim-centrum-kultury-w-skarzysku-kamiennej3wystawa-17-000-reasons-to-remember-spotkanie-z-mlodzieza-w-miejskim-centrum-kultury-w-skarzysku-kamiennej4

Wcześniej gościliśmy w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie.

wystawa-17-000-reasons-to-remember-lekcja-w-zsz-nr-2-deblin

Nasze lekcje spotykają się z bardzo dobrym odbiorem zarówno dzieci, jak i nauczycieli, którzy również mieli możliwość prowadzenia lekcji leksykalnych na bazie przygotowanych materiałów.

Serdecznie dziękujemy Pani Dagmarze Chmielewskiej, dzięki której wystawa trafiła do Polski. Twórcom wystawy gratulujemy wspaniałej pracy i cieszymy się ze współpracy z tak wspaniałym zespołem.

Sprostowanie: autorami wystawy były organizacje Mapis CIC https://mapis.org.uk/ (wówczas jeszcze Mapis Project CIC), której współzałożycielem jest Piotr Sikora, Aik Saath oraz Muzeum Bentley Priory. Firma eventowa Hurricane of Hearts wypożyczyła wystawę, dostarczyła do Muzeum Sił Powietrznych i koordynowała jej użycie na terenie Polski.

Muzeum Sił Powietrznych przeprasza za wprowadzenie w błąd odbiorców.