Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Data wydarzenia: 11 listopada 2016

11 listopada 1918 r. po 123 latach Polska powróciła na mapę świata, w tym dniu Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Polska odzyskała niepodległość.

 Święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937 roku.

W dniu dzisiejszym serdecznie zapraszamy Państwa do obu naszych placówek, zarówno w Dęblinie, jak i w Koszalinie, gdzie wraz z Dyrektorem muzeum gen. bryg. (R) pil. inż. Ryszardem Haciem witamy gości w nowo otwartym obiekcie Muzeum Obrony Przeciwlotniczej – samolocie Jak-40. Pierwszym zwiedzającym był Hubert, który został przez Generała udekorowany lotniczą odznaką.

pierwszy-zwiedzajacy-samolotu-jak-40

ekspozycja-plenerowa-muzeum-obrony-przeciwlotniczej-w-koszaliniegosc-poranny-w-polskim-radio-koszalin

Zgodnie z zaproszeniem dyrektora, wygłoszonym w Polskim Radiu Koszalin, obie placówki są dla Państwa dzisiaj otwarte nieodpłatnie. Obowiązuje jedynie opłata 2 zł za wejście do samolotu Jak-40.

 jak-40-muzeum-obrony-przeciwlotniczy-koszalinpierwsi-zwiedzajacy-muzeum-obrony-przeciwlotniczej-w-koszaliniets-11-iskraprw-9-zofia-muzeum-obrony-przeciwlotniczej-w-koszaliniejak-40-noca-muzeum-obrony-przeciwlotniczy-koszalinmuzeum-obrony-przeciwlotniczej-w-koszalinie-noca