Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

103 urodziny ppłk. pil. Jana Zumbacha

Data wydarzenia: 15 kwietnia 2018

Muzeum Sił Powietrznych w osobie adiunkta Jacka Zagożdżona, wraz z liczną delegacją Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego udało się do Napoleona na niecodzienną uroczystość. W nowoutworzonym Muzeum 303 im. ppłk. pil. Jana Zumbacha świętowaliśmy, wraz z miłośnikami lotnictwa 103 urodziny patrona – asa Polskich Sił Powietrznych. Było to zarazem nieformalne otwarcie placówki, która nadal jest tworzona. 

Muzeum 303 to prywatna inicjatywa Tomasza Kajkowskiego…, który jak sam mówi, stara się stworzyć swoisty azyl z dala od zgiełku, ruchu ulicznego i pośpiechu dnia codziennego, mający za cel kultywowanie tradycji polskiego lotnictwa wojskowego i jego bohaterów. Jest to kolejny, cenny punkt na mapie turystyki militarnej, który szczerze Państwu polecamy.fot. Dominik Kabza 

Kolekcja zgromadzona w muzeum zaspokoi nawet najbardziej wybrednych znawców tematu , a otaczający miejsce las pozwoli odetchnąć pełną piersią.  

Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego i 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego, dzięki którym ta historyczna podróż była możliwa.

Pełna fotorelacja (kliknij)