1 lipca spotkaj się z nami w Świdwinie

Data wydarzenia: 25 czerwca 2017

Muzeum Sił Powietrznych zaprasza na piknik z okazji Święta 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.
Uroczyste obchody Święta Jednostki połączone z Piknikiem Lotniczym, który odbędzie się w tym roku dokładnie 01.07.2017 r. (sobota). Początek o godzinie 9:30. Wstęp wolny.

PLAKAT Z ZAPROSZENIEM

Jest to niewątpliwie największe wydarzenie lotnicze w województwie zachodniopomorskim, które każdego roku przyciąga około 20000 widzów. W trakcie pikniku przewidzianych jest wiele atrakcji, w tym m.in. pokazy w locie samolotów bojowych: Su-22, Mig-29, F-16, Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry, oraz śmigłowców Mi-24, a także pokazy skoków spadochronowych. Tego dnia nie zabraknie pokazu akrobacyjnego samolotów sportowych i modeli, w tym po raz pierwszy w Świdwinie w nowej odsłonie Uwe Zimmerman.

Ponadto w pokazie statycznym zaprezentowany zostanie sprzęt Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej jak również jednostek wojskowych sojuszniczych państw. Wśród prezentowanych statków powietrznych będzie można zobaczyć samoloty: Su022, MiG-29, F-16, An-28, M-28, C-130E, C295M; śmigłowce: Mi-24, W3-PL, Mi-2CH, Mi-17, a także bezzałogowiec Orbiter. Podczas imprezy w wystawie statycznej, jak i w pokazach dynamicznych będą brały udział także samoloty i szybowce Aeroklubów.
organizatorzy: 21 BLT oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin.

Muzeum Sił Powietrznych zaprezentuje obie swoje placówki oraz, na wystawie planszowej, ich dokonania . Zapraszamy.