Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Zabierz wnuka do muzeum - oferta na Dzień Babci i Dziadka

Data dodania: 10 stycznia 2022

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje i specjalny bilet wstępu do muzeum:

„Zabierz wnuka do muzeum” – oferta specjalna dla Babci, Dziadka oraz Wnucząt

Termin oferty: 21.01 – 23.01.2022 r.

 

Adresaci: babcie/dziadkowie wraz z wnukami

Informacje: bilet wspólny dla babci, dziadka oraz wnucząt w cenie: 5 zł / osoby*

Warunkiem skorzystania z naszej oferty jest wspólne zwiedzanie: babcia/dziadek + wnuczek/wnuczka

 

miejsce: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie ul. Lotników Polskich 1

 

czekamy na Państwa w godzinach 9.00-16.00

 

w cenie biletu wstępu: zwiedzanie wystawy z przewodnikiem:  „Historia polskiego lotnictwa wojskowego” (start po zebraniu się grupy w godzinach: 10.00, 12.00, 14.00)

 

*oferta nie łączy się z innymi ofertami, ulgami ustawowymi i akcjami prowadzonymi przez Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie / oferta nie obowiązuje posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Relacje występujące między dziadkami i wnukami stanowią istotną płaszczyznę życia rodzinnego. Tych stosunków nie można zastąpić innymi związkami. Dziadkowie i wnukowie wzajemnie się potrzebują. Babcia i dziadek są nie do zastąpienia, bowiem dzieci przebywające w ich towarzystwie zbierają doświadczenia, które mogą okazać się najważniejsze w przyszłym życiu. Dzięki starszemu pokoleniu, dzieci uczą się dostrzegać różne potrzeby innych ludzi, uczą się szacunku i tolerancji dla nich.

Kontakt dziadkowie – wnukowie jest korzystny również dla babci i dziadka. Bowiem wnuki mobilizują ich do aktywności życiowej (wspólne spacery i spędzanie wolnego czasu, pomoc w odrabianiu zadań), sprawiają, że dziadkowie czują się potrzebni, często też umożliwiają kontakt z innymi ludźmi.

Opowiadanie legend, zwyczajów i historii z własnej przeszłości, pomaga najmłodszemu pokoleniu umieścić siebie w dziejach rodziny i narodu. To dziadkowie są pierwszymi nauczycielami – uczą czym jest tradycja, wiara, patriotyzm, starość, śmierć. Przez to rozszerzają świat wnuków na przeszłość i na przyszłość.

Pamięć jest najważniejszym elementem człowieczeństwa. Łączy się z doświadczeniem i wiedzą. Każde społeczeństwo ma inny sposób pamiętania poprzez symbole zawarte w literaturze, sztuce, pomnikach, architekturze, mitologii i rytuałach. Muzeum jest miejscem przechowywania wspólnej pamięci o ludziach, wydarzeniach i wartościach, tworzących naszą kulturę i tożsamość.

Pamięć jest ważna w każdym wieku.

 

Zapraszamy do Muzeum!