XXX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

Data dodania: 10 września 2022

Podczas XXX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, po raz kolejny spotkaliśmy się z naszymi odbiorcami  prezentując wystawę „Żwirki i Wigury Start Do Wieczności” w 90 rocznicę wielkiego zwycięstwa i niestety tragicznej śmierci podniebnych bohaterów.

MSPO, jako trzecia co do wielkości w Europie wystawa sprzętu wojskowego udowodnił, że to nie tylko kompleksowa prezentacja najnowszej techniki, ale także miejsce biznesowych i kulturalnych spotkań. Poza częścią muzealną odbywały się bowiem występy artystyczne, spotkania autorskie, imprezy jubileuszowe i prelekcje.

Salon przyniósł naszemu muzeum zaszczytne wyróżnienie. Praca naszego zespołu została uhonorowana „Błękitnymi Skrzydłami” przyznawanymi przez czytelników „Skrzydlatej Polski”. Wyróżnienie przyjął Dyrektor MSP p. Paweł Pawłowski, które w imieniu Kapituły Błękitnych Skrzydeł wręczał prezes Fundacji Ludzi Lotnictwa, Janusz Chwiejczak oraz zastępca redaktora naczelnego „Skrzydlata Polska”- Bartosz Głowacki.

Muzeum znalazło się tym samym w zacnym gronie wyróżnionych na MSPO. Statuetkę za Najbardziej Efektowne Stoisko otrzymała firma Lockheed Martin Polska, będąca mecenasem naszego muzeum.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i profesjonalną obsługę imprezy, a naszym odbiorcom za zainteresowanie.