Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

XVI Konkursu Modeli Kartonowych w Gołębiu

Data dodania: 05 grudnia 2022

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie było współorganizatorem XVI Konkursu Modeli Kartonowych o GRAND PRIX Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gołębiu, który odbył się w dniach 3-4 grudnia 2022 r.

 

Umowę w tej sprawie podpisały obie placówki w listopadzie br.

 

Do konkursu zostało zgłoszonych łącznie 149 modeli. Wśród zawodników z całej Polski, w konkursie wzięli udział modelarze z Litwy, którzy reprezentując swój kraj na bardzo wysokim poziomie, uzyskali świetne wyniki, wielokrotnie odbierając medale i wyróżnienia.

 

Pod przewodnictwem sędziego głównego Włodzimierza Filipowskiego zgłoszone modele oceniała komisja złożona z sędziów oceny – Kariny Czerskiej i Macieja Lewana w jej pracach wziął również udział Jacek Zagożdżon – Kierownik Działu Historii Lotnictwa i Edukacji MSP. Sędzią sekretarzem, a zarazem jednym z głównych organizatorów był Sławomir Czerski.

 

Laureatów nagradzali Zbigniew Barankiewicz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gołębiu oraz Paweł Pawłowski – dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy wielu sukcesów w kolejnych latach twórczej modelarskiej aktywności.

 

Protokół sędziowski