Wystawa "100 lat polskiego lotnictwa wojskowego" otwarta w Helu

Data dodania: 24 lipca 2020

Muzeum Sił Powietrznych w ramach współpracy międzymuzealnej zaprasza na wystawę „100 lat polskiego lotnictwa wojskowego” do Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu.

Wystawa przygotowana przez Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie w Roku Stulecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego 1918-2018, przedstawia dzieje polskich skrzydeł od początku ich powstania do współczesności.

Wystawę otworzył i słowem wstępnym opatrzył p. Jacek Zagożdżon. Wystawa wpisuje się w bogate zbiory i ekspozycję Muzeum Obrony Wybrzeża, do zapoznania z którymi gorąco namawiamy w czasie wakacyjnych podróży na Półwysep Helski.

W ramach nawiązanej współpracy pomiędzy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie a Muzeum Obrony Wybrzeża, nasze placówki wspierają swoje działania wystawiennicze. To właśnie depozytem MOW jest największy zachowany element wodnosamolotu Lublin R-XIII bis/hydro – pływak, który możecie Państwo oglądać w naszym muzeum w ramach wystawy „Skrzydła na Fali”

Wystawa prezentowana będzie do 30 września, zapraszamy!