Wyróżnieni za Air Show

Data dodania: 10 października 2023

Kilka dni temu w nowej siedzibie Muzeum Wojska Polskiego odbyła się gala podsumowująca Air Show Radom 2023. Dyrektor Monika Żmuda z rąk Wojciecha Skurkiewicza, sekretarza stanu w Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Agnieszki Bolesty, Prezes Agencja Mienia Wojskowego odebrała w imieniu naszego Muzeum wyróżnienia za koordynację strefy historyczno – edukacyjnej. Nasz zespół na czele z Panią Dyrektor został doceniony jako główny koordynator strefy podczas pokazów Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW Radom. Stworzyliśmy ją razem z innymi muzeami wojskowymi podległymi MON – Muzeum Wojsk Lądowych, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni i Muzeum Wojska Polskiego oraz kilkoma innymi, ważnymi instytucjami, jak Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie Muzeum MDLot w Pucku MUZEUM 303 Muzeum Obozów Jenieckich / P.O.W. Camps Museum 8. Krakowska Baza Lotnictwa Transportowego/8th Airlift Base z Balic oraz Fundacja Historyczna Lotnictwa Polskiego. Warto dodać, że naszą strefę wzbogacił także samolot RWD-10, zbudowany przez zespół pod dowództwem Zbigniewa Bednarza; dodatkowe atrakcje były dziełem Mobilne Muzeum  Rowerów i nie tylko oraz Michał Malinowski MuBaBaO – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Organizacja strefy historyczno – edukacyjnej kosztowała nas wszystkich wiele pracy, jednak wysiłek opłacił się – dowodem na to są nie tylko przyznane podczas gali wyróżnienia, ale przede zadowolenie osób, które skorzystały z tego, co zaproponowaliśmy podczas Air Show. Zarówno wyróżnienia Ministra, Pani Prezes AMW, jak też tysiące uśmiechniętych twarzy pozostaną miłą pamiątką naszej pracy.

Tekst: J. Mitek

Fot. A. Ligocki, J. Zagożdżon, M. Kalbarczyk, Agencja Mienia Wojskowego