Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Współpraca muzealna w rocznicę Bitwy o Anglię

Data dodania: 05 listopada 2019

4 listopada 2019 r, z inicjatywy Muzeum 303 im. ppłk Jana Zumbacha w Napoleonie, odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich muzeów dotyczące przyszłorocznych obchodów 80. rocznicy Bitwy o Wielką Brytanię w 1940 roku i wypracowania wspólnego programu, kalendarza wydarzeń i projektów wystawienniczo-edukacyjnych, nawiązujących do udziału polskich pilotów w operacjach powietrznych podczas jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej.

Na zaproszenie założyciela muzeum- Tomasza Kajkowskiego odpowiedzieli: dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie- Paweł Pawłowski, dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie- Krzysztof Radwan, oraz Zastępca dyrektora ds. naukowych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – dr hab Grzegorz Berendt.

Spotkanie nawiązywało także do pierwszej  rocznicy utworzenia Rady Naukowej Muzeum Dywizjonu 303  w Napoleonie, i było połączone z wizytą Huberta Zumbacha – syna patrona Muzeum.

 

tekst i zdjęcia: Malwina Markiewicz

 

CYTUJ, ALE PODAJ ŹRÓDŁO
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, właściciel strony internetowej o adresie www.muzeumsp.pl, zastrzega, że kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie artykułów, zdjęć, filmów i pozostałej zawartości publikowanej w niniejszym serwisie, jest DOZWOLONE tylko przy jednoczesnym wskazaniu źródła i autorów tekstu i materiałów fotograficznych lub filmowych.
W przypadku cytowania, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zastrzega sobie obowiązek cytującego, polegający na wyraźnym i jednoznacznym wskazaniu źródła: strona internetowa Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie www.muzeumsp.pl, jeśli jest to wskazane- nazwisko autora artykułu, nazwisko autora zdjęć.