Wizyta Sekretarza Stanu MON w Muzeum

Data dodania: 01 września 2021

Rozpoczęcie roku szkolnego w Ogólnokształcącym Liceum Lotniczym w Dęblinie było okazją do złożenia wizyty w Muzeum Sił Powietrznych przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej- Pana Wojciecha Skurkiewicza, z towarzyszeniem Rektora-Komendanta Lotniczej Akademii Wojskowej- Pana gen. bryg. pil. dr inż Krzysztofa Cur.

Nowe wystawy, przygotowane z okazji jubileuszu 10-lecia Muzeum, zaprezentował Dyrektor Muzeum- Pan Paweł Pawłowski. Po prezentacji nowej gabloty na Sztandar Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie, dyrektor Pawłowski przekazał na ręce Pana Ministra okolicznościową statuetkę Orła narodowego – wzorowaną na rzeźbie Orła z Klubu Oficerskiego z Blackpool.

Spotkanie było również okazją do zaprezentowania koncepcji programowo-przestrzennej zadaszeń terenu muzeum oraz nowych eksponatów w zbiorach naszej placówki.