Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

warsztaty na Dni Dziedzictwa

Data dodania: 11 września 2019

W sobotę 14 września 2019 zapraszamy dzieci i rodziców na stoisko edukacyjne Muzeum Sił Powietrznych.  Będziemy świętować Europejskie Dni Dziedzictwa i z tej okazji edukatorzy muzealni przygotowali dla najmłodszych widzów warsztaty, na których uczestnicy poznają zagadnienia z zakresu historii lotnictwa.

Nawiązując do tematu przewodniego EDD „Polski splot”- wykonamy plecioną bransoletkę lotnika z linki spadochronowej. Poznamy przy tym  jaką rolę może ona odegrać podczas służby i w jakich sytuacjach można jej użyć.

Zapraszamy także na warsztaty wykonania ryngrafu lotnika- tarczy z lotniczymi symbolami. Poznamy rodowód tego przedmiotu i jego przeznaczenie. Autorzy najładniejszych ryngrafów otrzymają nagrody.

Aby naszym najmłodszym widzom nie zabrakło wrażeń, zapraszamy do malowania i wykonania biżuterii ze słomek do napojów i gumek recepturek. Młodzi adepci lotnictwa będą mogli poznać przedsmak latania zasiadając w fotelu z samolotu szkolno-treningowego TS-11 Iskra.

Jesteśmy pewni, że zaproponowane przez nas zajęcia pobudzą zmysły naszych milusińskich i da początek pięknej przygodzie z lotnictwem.

Zapraszamy serdecznie.

Będzie kołowo, będzie wesoło, a przede wszystkim będzie ciekawie!

 

ZAŚLUBINY Z WISŁĄ- Europejskie Dni Dziedzictwa

14.09.2019- sobota

zapraszamy w godzinach 17.00-20.00

przystań nad Wisłą przy Miejskim Domu Kultury w Dęblinie, ul. 15 PP Wilków 32