Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Wakacyjnych zajęć ciąg dalszy

Data dodania: 22 sierpnia 2019

Wakacyjne czwartki w muzeum nadal cieszą się powodzeniem wśród dzieci. Dzisiaj podczas zajęć gościliśmy 22 dzieci w różnym wieku. Najpierw uczestnicy wysłuchali krótkiej opowieści o roli krawca w filmie, a potem zabrali się do działania. Warsztaty polegały na wykonaniu samodzielnie bransoletki pilota.

 

Biżuteria wykonywana była z bawełnianego sznurka, ale muzealni edukatorzy wyjaśniali uczestnikom, że żołnierze produkują takie bransoletki ze zużytych, bardzo mocnych linek spadochronowych – popularnie zwanych paracordem. Okazuje się, że jest to biżuteria nie tylko bardzo modna wśród żołnierzy sił powietrznych, ale też często wykorzystywana przez podróżników i ludzi aktywnie spędzających czas. Pozwala ona bowiem wygodnie nosić przy sobie parę metrów linki, która w ekstremalnych sytuacjach może uratować nam życie lub pomóc przetrwać w czasie survivalowych przygód. W zabawę włączyli się również rodzice.

 

Przy okazji wyplatania edukatorzy odpowiadali dzieciom na wszystkie zadawane pytania. A tych było całe mnóstwo i wszystkie bardzo ciekawe, np: co znajduje się w gablocie obok? Czym są zakonserwowane szczątki bombowca Wellingtona i co sprawia, że mają połysk? Itp.

Ps. zapewniamy, że w czasie prowadzenia zajęć nie ucierpiał żaden muzealny spadochron, a wszystkie dzieci były szczęśliwe i zdrowe wróciły do domu :)

 

 

Fot. Malwina Lizak „Dęblin News”

Zapraszamy serdecznie już w najbliższy czwartek- 29 sierpnia o g. 12.00

Będziemy łowić, polować, mówić o muzealnej menażerii i wykonywać ciekawe prace związane z tym tematem.

ZAPRASZAMY!