Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Wakacje z historią - półkolonie Muzeum Sił Powietrznych

Data dodania: 10 lipca 2023

„Wakacje”, podobnie jak „Ferie z historią” to oferta półkolonii oferowana przez Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie podczas wypoczynku dzieci i młodzieży.

 

Ciekawe i twórcze spędzenie wakacyjnego tygodnia, to motto, które przyświecało nam przez cały okres zajęć. Zajęć pozwalających nam rozwinąć skrzydła w otoczeniu samolotów wojskowych i dziedzictwa naszej małej ojczyzny. Pozwalających nam wzbogacić wiedzę o dziejach lotnictwa i historii regionu. „Wakacje z historią” wykształciły w nas umiejętności dostrzegania wartości historyczno-kulturowych i etnicznych miejsca, w którym żyjemy.

 

Zajęcia organizowane zostały we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Dęblinie i Klubem 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego.

Partnerami Półkolonii „Wakacje  historią” są: Muzeum Czartoryskich w Puławach, Muzeum Badań Polarnych w Puławach, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Muzeum im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach, Muzeum Ziemi Stężyckiej mające swą siedzibę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stężycy, Parafia pw. Świętego Marcina Biskupa w Stężycy, Izba Tradycji Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach.

 

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i partnerom, dyrektorom placówek i ich pracownikom, za zaangażowanie i pasję, którą przekazywali uczestnikom zajęć, dzięki której możliwa była realizacja zajęć na najwyższym poziomie.

 

Zapraszamy do fotorelacji z tegorocznej edycji.