Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

"Uroki Lubelszczyzny" z PZM o/Lublin

Data dodania: 26 września 2021

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie było gospodarzem współorganizowanej z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Motorowego w Lublinie i Automobilklubem Bialskopodlaskim III rundy Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski 2021 i II rundy Motorowych Mistrzostw Okręgu Lubelskiego.

Celem imprezy jest rozwój pasji motoryzacyjnej, ukazanie walorów turystycznych i historycznych Lubelszczyzny oraz podnoszenie świadomości kierowców i bezpieczeństwa na drogach. Na punktach kontrolnych przejazdu załogi musiały wykonać zadania wykazując się znajomością historii regionu i znaków drogowych. Uczestnicy przed startem na trasę poznali historię Polskiego Lotnictwa Wojskowego i wiedzą tą, jak się okazało również musieli wykazać się na punktach kontrolnych.

 

Komandorem Rajdu i głównym pomysłodawcą był Bartłomiej Parafiniuk, za którego profesjonalizm i pasję, którą nas zaraził, serdecznie dziękujemy.

 

Trasa na dwóch odcinkach drogowych – 40km i 30km

Zakładany czas przejazdu odcinków drogowych: I -120min, II – 600min,

Stosowane elementy opisu trasy – itinerer: Itinerer strzałkowy, zapisy z natury, constans realny, strzałkowy schematyczny, azymutowy kątowy, uproszczony ze znakami drogowymi z sygnalizatorami świetlnymi opisowy „choinki realne” mapa turystyczna constans

Trudność imprezy pod względem nawigacyjnym (w skali 1: bardzo  łatwa – 5: bardzo trudna): 2-3

 

Bardzo dziękujemy organizatorom za wspaniałą imprezę i propagowanie wiedzy o naszej małej ojczyźnie.

Więcej na stronie Automobilklubu Bialskopodlaskiego: http://akbiala.pl/uroki-lubelszczyzny-2021/