Unikatowy album w zbiorach Muzeum

Data dodania: 29 marca 2021
Wielkanocny Zajączek zawitał dzisiaj do naszego Muzeum.
Nasz Ambasador – pan Andrzej Królikowski – przekazał do muzealnych zbiorów unikatowy egzemplarz debiutanckiej płyty zespołu Breakout „Na drugim brzegu tęczy” (Polskie Nagrania 1969).
Naklejka (label) na pierwszej stronie winylu (’33) zawiera dedykację z okazji awansu dla generała brygady pilota Józefa Kowalskiego- komendanta Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie, od kierownictwa Zakładów Pronit z Pionek.
Płyta została odkryta przez Pana Andrzeja podczas porządkowania niedawno zakupionych egzemplarzy do swojej kolekcji winyli.
Bardzo dziękujemy za ten dar. Przekazany nam egzemplarz zostanie zaprezentowany na ekspozycji okolicznościowej z okazji 10-lecia Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.
tekst i zdjęcia: Malwina Markiewicz