Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Spotkanie z kpt. pil. Sebastianem Rajchelem

Data dodania: 06 października 2021

Trwała motywacja do działania, konsekwentne dążenie do wyznaczonego celu oraz niepoddawanie się chwilowym trudnościom były tematem spotkania z kpt. pil. Sebastianem Rajchelem – solistą Zespołu Akrobacyjnego „Orlik” –  w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie w ramach cyklu „W lotniczym kręgu” 5 października 2021 r. Swoje wystąpienie nasz gość adresował przede wszystkim do licznie przybyłych uczniów Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie. Obejrzeliśmy również kilka filmowych zapisów z lotu zespołu akrobacyjnego działającego przy 42. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu oraz ze szkolenia w symulatorze lotniczym tzw „wirówce przeciążeniowej”- mającego na celu nauczenie pilotów poprawnego wykonywania manewru przeciwprzeciążeniowego oraz oswojenie załóg lotniczych z efektami działania wysokich wartości przeciążeń o przedłużonym czasie działania oraz zjawiskiem push-pull.

 

Kapitan Sebastian Rajchel zaprezentował swoją ścieżkę kariery: od ucznia liceum lotniczego w Dęblinie do żołnierza Sił Powietrznych- obecnie instruktora lotniczego oraz solisty zespołu akrobacyjnego. Mogliśmy zapoznać się z wieloma aspektami pracy w zawodzie pilota, która wymaga systematyczności, nieustannego szkolenia, podnoszenia swoich kwalifikacji a także hartu ducha – nie załamywania się przy porażkach i dążenia do postawionych celów.

Podczas spotkania padło wiele pytań ze strony widzów, także w kuluarach można było otrzymać informacje od Pana kapitana na nurtujące przyszłych pilotów kwestie.

Również i nasze Muzeum otrzymało ze strony kpt. Rajchela deklarację współpracy przy utworzeniu na naszej ekspozycji miejsca poświęconego Zespołowi Akrobacyjnemu „Orlik”.

 

Spotkanie było zorganizowane we współpracy z Ogólnokształcącym Liceum Lotniczym w Dęblinie.