Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Spotkanie z cyklu "BYLIŚMY ŻOŁNIERZAMI" - historia 28 Słupskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego

Data dodania: 16 lutego 2024
15 lutego w naszym koszalińskim oddziale – Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu BYLIŚMY ŻOŁNIERZAMI. Jest to seria spotkań z pilotami nieistniejących już jednostek lotniczych. Organizatorem spotkań jest Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Tematem przewodnim naszego spotkania była historia i wspomnienia pilotów 28 Słupskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego. Spotkanie otworzyła Monika Żmuda – Dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, a dyskusję moderował Jakub Mitek Zastępca Dyrektora MSP.
Pilotami, którzy dzielili się swoimi wspomnieniami i prezentowali historię 28 SPLM byli:
👨‍✈️Płk. Andrzej Jasiński
👨‍✈️Ppłk. Alojzy Zgondek
👨‍✈️Płk. Janusz Gizara
👨‍✈️oraz Ryszard Kuras – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół 28 Słupskiego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego.
Na sali obecne były rodziny pilotów, sympatycy i pasjonaci lotnictwa wojskowego z regionu oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie
Pasjonujące historie opowiadane przez pilotów o służbie w 28SPLM były pełne osobistych przeżyć, przygód i humorystycznych anegdot. Zebrani zadawali wiele pytań odnośnie MiGów 19 i 23. oraz wyczynów lotniczych dokonywanych przez bohaterów spotkania.
Dziękujemy serdecznie naszym Gościom oraz wszystkim obecnym na spotkaniu! Zapraszamy do fotogalerii zdjęć oraz obejrzenia nagrania zarejestrowanego spotkania.