Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Skrzydlaty weekend

Data dodania: 05 czerwca 2023

Miniony weekend upłynął pod znakiem skrzydeł. Działo się wiele, a wspomnienia wciąż krążą w naszych głowach. Wróćmy do wydarzeń, w których mieliśmy przyjemność brać udział.

 

W piątek liczna reprezentacja naszego Muzeum stawiła się w Stalowej Woli, gdzie w muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego wzięliśmy udział w arcyciekawej konferencji „Pod niebem Maghrebu”. Specjaliści od historii awiacji przybliżyli jej uczestnikom losy polskich lotników w północnej Afryce. Była to doskonała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy pasjonatami dziejów polskich skrzydeł.

 

Kolejny dzień to udział w corocznej imprezie modelarskiej – Sikorski Model Show 2023, gromadzącej miłośników modelarstwa, militariów i historii wojskowości z całej Polski, którą Muzeum Sił Powietrznych objęło honorowym patronatem. Była to dziewiąta edycja tego prestiżowego w świecie modelarskim wydarzenia. Dziękujemy za gościnę oraz interesujące przeżycia dyrektor Muzeum COP – Anecie Garanty oraz pracownikom tej instytucji.

 

W niedzielny poranek, ze Stalowej Woli ruszyliśmy w drogę prosto na III Świdnik Air Festival. Był on nie tylko doskonałą okazją do podziwiania widowiskowych pokazów lotniczych, ale także do wymiany doświadczeń, budowania wielkiej, lotniczej rodziny oraz „zarażania” pasją obecnych tam najmłodszych uczestników festiwalu. Jedną z atrakcji imprezy był m.in. nocny pokaz lotniczy, po którym wrażenia jeszcze długo pozostaną żywe w naszej pamięci.

 

Przeżyjmy ten weekend wspólnie jeszcze raz! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze wszystkich wydarzeń!