Skrzydła nad Sandomierzem

Data dodania: 15 września 2019

Edukatorzy Muzeum Sił Powietrznych spotkali się z fanami lotnictwa na Bulwarze Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sandomierzu w ramach „Skrzydeł nad Sandomierzem” organizowanych przez Andrzeja „Cypisa” Królikowskiego.

Impreza ta ma za zadanie popularyzację lotnictwa i kultury. Na scenie wystąpili artyści warszawskich scen teatralnych i musicalowych, a także chór Opery Kameralnej z Radomia, laureaci Festiwalu Piosenki Lotniczej, Ola Kalczyńska z zespołem i Miron Nalepa Band.

Atrakcją dla odwiedzających bulwar były stoiska Muzeum Sił Powietrznych, 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, Instytutu Pamięci Narodowej, Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego, WKU Sandomierz oraz pokaz sprzętu wojskowego.

Momentem kulminacyjnym był pokaz śmigłowcowy w powietrzu, przeloty samolotów tłokowych oraz akrobacje zespołu „Orlik”

14 września to również Święto 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego, z którego okazji odsłonięto pomnik patrona jednostki – ppłk. Antoniego Wiktorowskiego ps. Kruk.

Serdecznie gratulujemy organizatorowi i dziękujemy za możliwość uczestnictwa.