Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Skrzydła nad Kazimierzem

Data dodania: 10 września 2023

Strefa Edukacyjno-Historyczna Muzeum Sił Powietrznych na VII edycji Skrzydeł nad Kazimierzem, jest do Państwa dyspozycji w dniach 9-10 września 2023 r.

 

Cykliczna impreza zrzeszająca sympatyków lotnictwa i muzyki. Pośród tegorocznych atrakcji: sobotni pokaz dzienny rozpoczęła spadochronowa grupa Sky Magic, następnie pojawiła się formacja 2 Dromaderów i An 2 reprezentujących Mieleckie Zakłady Lotnicze – publiczność podziwiała dynamiczny pokaz zrzutu wody z jednego z nich, potem samoloty DA 40 i śmigłowce R44 czyli Akademickie Centrum Szkolenia Lotniczego z Lotniczej Akademii Wojskowej w  Dęblinie. Samoloty TS-11 Iskra w dziennym i nocnym pokazie zaprezentowali piloci Fundacji Biało Czerwone Skrzydła. Nad wodami Wisły przetoczyły się również majestatyczne samoloty transportowe  – „Smoczyca” z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego, czyli CASA C-295M w malowaniu okolicznościowym i Hercules C-130. Zakończeniem pokazów dziennych były podniebne ewolucje samolotu „Bielik” z dęblińskiego M346 Demo Team.

 

Skrzydła nad Kazimierzem to również uczta dla melomanów. Festiwal piosenki lotniczej, w którego jury zasiada nasza Dyrektor p. Monika Żmuda, przyciąga artystów z całego kraju.

 

Widzowie zgromadzeni na Bulwarze Wiślanym i w namiotowym miasteczku portowym mogli  podziwiać niesłychanie widowiskowy pokaz nocny w wykonaniu Grupy Sky Magic, TS-11 Iskra i Bölkow Bo 105.

 

Zapraszamy do fotorelacji.

Fot. Jacek Zagożdżon, Bartosz Kośmiński, Mirosław Cyryl Wójtowicz – zdjęcia z pokazów nocnych