Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Skrzydła nad Kazimierzem 2021

Data dodania: 12 września 2021

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie po raz piąty wzięło udział w wielkim lotniczym święcie Kazimierza Dolnego nad Wisłą – Skrzydłach nad Kazimierzem. Impreza ta po dwóch latach powróciła do tego pięknego miasta. Po raz kolejny główny organizator – Andrzej „Cypis” Królikowski zafundował widzom niespotykane na co dzień w tej części Wisły atrakcje.

 

Jak co roku imprezę otworzyła uroczysta msza św. w intencji Lotników Polskich, po której odbył się Festiwal Piosenki Lotniczej o Laur Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Wśród atrakcji nieodzownym elementem była parada motocyklistów lotników zrzeszonych w Motocyklowym stowarzyszeniu „Polskie Skrzydła – Polish Wings”. Rzesze widzów zgromadziły koncerty: – pieśni sakralnych w wykonaniu chóru Artis Gaudium z Tomaszowa Mazowieckiego, – zespołu WILAW z Lotniczej Akademii Wojskowej, – zespołu z klubu 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich, a także zespołu Dywizjon z Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego.

 

Kulminacyjnym momentem imprezy były symboliczne „Skrzydła nad Kazimierzem” – pokazy w powietrzu – zespołów akrobacyjnych: „Team Orlik”, MiG-29, śmigłowców AC5L  z Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego Lotniczej Akademii Wojskowej i Biało-Czerwonych Iskier.

 

Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy „Cypisowi” kolejnego sukcesu „Skrzydeł”. Wszystkim odwiedzającym nasze stoisko dziękujemy za miłe słowa i zapraszamy na kolejne spotkania.