Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Relacja z VI Akademii Modelarskiej i obchodów Dni Dęblina 2023

Data dodania: 12 czerwca 2023
Obchody Dni Dęblina już za nami, a wraz z nimi do historii przechodzi VI Akademia Modelarska zorganizowania przez Muzeum Sił Powietrznych.

 

Tegoroczną edycję, tradycyjnie już, swoim patronatem i obecnością zaszczyciła Burmistrz Miasta Dęblin p. Beata Siedlecka, za co serdecznie dziękujemy! Olbrzymie podziękowania należą się, od początku wspierającym naszą akademię swoją wiedzą i umiejętnościami, modelarzom ZTS Lublin: Piotrowi Laskowskiemu, Robertowi Danilczukowi oraz Mariuszowi Gadzale, pomocą służyła również Izabela Kuszewska ze Skrzydlatego Wolontariatu Lotniczej Akademii Wojskowej, wieloletnia wolontariuszka naszego Muzeum. Za obecność i zaangażowanie dziękujemy, również uczestnikom Akademii, którzy licznie stawili się na miejscu, szacujemy, że czynny udział w warsztatach wzięło ponad sto osób!
Wspólnymi siłami udało się stworzyć wiele fantastycznych kreatywnych konstrukcji i, mamy nadzieję, zarazić fascynującą pasją modelarstwa młodszych i starszych uczestników spotkania.

 

Tego dnia nie zabrakło również naszych przedstawicieli w samym centrum imprezy, na Stadionie Miejskim w Dęblinie, gdzie wszyscy odwiedzający nasz namiot mogli wziąć udział w zajęciach edukacyjnych i poznać wiele ciekawostek ze świata lotnictwa.

 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w naszych wydarzeniach i za wspólne celebrowanie święta naszego miasta.
Do zobaczenia na kolejnych edycjach!