Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Rekordowa frekwencja widzów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Data dodania: 02 września 2021

W sierpniu br. odnotowaliśmy rekordową liczbę zwiedzających.  Obydwie nasze placówki zwiedziło łącznie 13.677 osób, co w porównaniu do lat ubiegłych stanowi znaczny wzrost zainteresowania naszą ofertą. W stosunku do pandemicznego sierpnia 2020, to wzrost o 5.577 widzów. W latach wcześniejszych, odnotowaliśmy: 9.244 os. w sierpniu 2019, 9.604 os. w sierpniu 2018 roku.

W podziale na placówki, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zwiedziło w sierpniu 2021:  8.179 widzów, natomiast nasz oddział w Koszalinie- Muzeum Obrony Przeciwlotniczej: 5.498 osób.

 

Polacy w większości zrezygnowali z urlopu za granicą, więc wakacje dla krajowych ośrodków wypoczynkowych i miejsc atrakcyjnych turystycznie były udane. Widoczny jest trend weekendowych wyjazdów rodzinnych. Większość naszych widzów to zwiedzający indywidualni lub w towarzystwie znajomych.

W tym sezonie nastąpił również stopniowy powrót grup zorganizowanych dzieci i młodzieży (kolonie letnie).

Sezon letni to także nowe wystawy czasowe i wydarzenia, jak Piknik w Mundurze- Mundurowi dla Bezpieczeństwa w Koszalinie, oferta edukacyjna dla każdej grupy wiekowej oraz specjalna oferta zwiedzania przygotowana z okazji Święta Wojska Polskiego, Święta Lotnictwa i Jubileuszu 10-lecia Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Na wybór naszego Muzeum miały wpływ również warunki pogodowe ale i dostępność oferty: w Muzeum honorujemy m.in. kartę dużej rodziny, są specjalne bilety dla mieszkańców Powiatu Ryckiego, uczestniczymy w programie „Koleją do Kultury” Kolei Mazowieckich KM Sp.z o.o.

 

Po sezonie letnim liczymy na włączenie naszej instytucji do programów wycieczek, których pilotażowy projekt opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki rusza już 6 września 2021 r. W ramach ww. programu szkoły otrzymają dofinansowanie wycieczek do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury i instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Takie też kryteria spełnia Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie prezentujące dzieje techniki lotniczej raz 102- letnią historię polskich skrzydeł.

 

Zapraszamy do zwiedzania!