Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Przyjedź mamo na przysięgę...

Data dodania: 02 lutego 2018

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie przygotowało specjalną ofertę dla uczestników uroczystych przysięg wojskowych i promocji oficerskich, organizowanych w Dęblinie i Koszalinie.

Specjalny bilet w cenie 4 zł kierowany jest do rodzin i bliskich żołnierzy oraz studentów/ słuchaczy Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, Centrum Szkolenia Inżynieryjno – Lotniczego w Dęblinie, Szkoły Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie oraz Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.

Miło nam poinformować, iż z promocyjnego biletu wstępu do muzeum skorzystało blisko 400 osób,  towarzyszących swoim bliskim w uroczystej przysiędze żołnierzy służby przygotowawczej oraz podchorążych WSOSP w Dęblinie –  2 lutego 2018 roku.

Przysięga to wyjątkowa uroczystość w ceremoniale wojskowym, która jest zewnętrznym wyrażeniem naszych tradycji – to nie forma, ale głęboka treść. To głęboki kult tego, co nam żołnierzom najdroższe – to cześć oddawana wartościom realnym i symbolom, którymi są hymn narodowy, godło i barwy ojczyste, ale także, sztandar, mundur i broń. Drodzy podchorążowie i elewi, dziękuję Wam za Waszą postawę. Decydując się na wstąpienie do Narodowych Sił Rezerwowych, pokazaliście, że jesteście prawdziwymi patriotami. Podejmując niełatwy trud żołnierskiej służby, daliście tego najlepsze świadectwopowiedział Rektor-Komendant WSOSP gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk podczas uroczystej przysięgi na placu przed PomnikiemBohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”.

fot i cytat: www.wsosp.pl