Powrót kolumny antenowej UNW przeciwlotniczego zestawu rakietowego S-125M "Newa" na ekspozycję

Data dodania: 22 czerwca 2022

W samo południe na muzealnym dziedzińcu pojawił się dźwig, zaś krótko później od strony Malechowa nadjechały pojazdy wiozące kolumnę antenową UNW z przeciwlotniczego zestawu rakietowego S-125M „Newa”. Eksponat był już wcześniej prezentowany na wystawie plenerowej, ale lata „pod chmurką” zrobiły swoje. W kwietniu br. został przekazany do renowacji. Przywrócenia dawnej świetności podjęło się Stowarzyszenie na rzecz utworzenia i rozwoju Muzeum Techniki i Techniki Wojskowej „Tytan” w Malechowie, którego duszą jest p. Marian Laskowski, znany w kraju organizator międzynarodowych zlotów historycznych pojazdów wojskowych w Darłowie.  Po dwóch miesiącach intensywnych prac eksponat – zwany przez milusińskich „transformersem” – powrócił na swoje miejsce. Jest co podziwiać, bowiem wygląda jakby zjechał wprost z taśmy montażowej. Dodatkowo będzie pełnił rolę witacza, ponieważ na jednej z anten zostanie zamontowane podświetlane logo Muzeum Obrony Przeciwlotniczej.

Zapraszamy do Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie !!!