Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Podróż historyczna Militarne Mazury

Data dodania: 27 października 2019

Podróż historyczna Muzeum Sił Powietrznych pt. Militarne Mazury już za nami! Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy bezpiecznie wrócili do domów, do których przywieźli miłe wspomnienia z naszego wyjazdu. Podróż historyczna stała się okazją nie tylko do integracji uczestników, ale przede wszystkim do poznania naszego Kraju, wymiany informacji, propozycji współpracy, zacieśnienia zawodowych i osobistych kontaktów.

W imieniu nas wszystkich chcielibyśmy serdecznie podziękować Muzeum Mazurskiemu w Owczarni z jego właścicielem Aleksandrem Puszko na czele, za prezentację regionu i świetną organizację czasu. Mimo napiętego programu podróży wszytko odbyło się sprawnie i bez kłopotów. Zobaczyliśmy wiele. Od uczestników podróży wiemy, że dzięki gospodarzowi Muzeum Mazurskiego, czuli się naprawdę dobrze zaopiekowanymi gośćmi. Wspomnienia pozostaną z nami na długo.

Za wspaniałą gościnę dziękujemy Panu Zenonowi Piotrowiczowi Nadleśniczemu Nadleśnictwa Srokowo – gospodarzowi Ośrodka Edukacji Historyczno-Przyrodniczej Wilczy Szaniec.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem prac jakie zostały wykonane w ostatnich dwóch latach za sprawą Lasów Państwowych. Gratulujemy staranności i rozmachu wdrażanych inwestycji. Z przyjemnością wrócimy do Gierłoży za rok aby przespacerować się nowymi ścieżkami i zwiedzić nowe aranżacje. Na Pana ręce przekazujemy podziękowania dla wszystkich Pańskich współpracowników – gospodarzy Wilczego Szańca.

Dziękujemy za gościnę i bezpłatne, lub zaoferowane nam w specjalnej cenie wstępy do Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie – Pani Dyrektor Marcie Wojciechowskiej, Mazurskiego Muzeum Militariów – Panu Jackowi Adamskiemu (Mazurolandia ) oraz do kompleksu schronów i Muzeum w Mamerkach – Panu Bartłomiejowi Plebańczykowi.  W/w  obiekty położone na turystycznej i militarnej mapie Mazur, zasługują na uwagę. Ich gospodarzom gratulujemy pasji w tworzeniu nowych produktów turystycznych i upowszechnianiu historii.

Dziękujemy Panu Jarosławowi Sztabie i jego pojazdom historycznym za niezapomniane wrażenia podczas wieczornej wycieczki militarnym szlakiem i bezinteresowne przyjęcie.

Dziękujemy gospodarzom Wieży ciśnień w Giżycku i Twierdzy Boyen. Obiekty te zrobiły na nas ogromne wrażenie. Będziemy się starali wdrożyć podpatrzone rozwiązania i pomysły na opowiadanie historii.

Dziękujemy Pani Anecie Dłuskiej – Pietras – dzierżawcy restauracji na terenie Wilczego Szańca, za stworzenie wspaniałych warunków do integracji uczestników naszej podróży oraz pyszne jedzenie. Państwa kuchnia na długo pozostanie w naszej miłej pamięci.

Ogromne podziękowania składamy Panu Mirosławowi Michalukowi – kierownikowi Klubu Wojskowego 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie za współpracę przy organizacji Podróży historycznej. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektorów Muzeów wojskowych z Gdyni – Tomasza Miegonia oraz Jakuba Goska, z Drzonowa – Piotra Dziedzica oraz z Pucka – Ireneusza Makowskiego. Świetnie, że byli z nami pasjonaci z wielu dziedzin, którzy są dla nas inspiracją oraz pomogli nam w zrozumieniu wielu poruszanych na szlaku kwestii.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu w mediach społecznościowych, gdzie będą regularnie pojawiać się komunikaty w sprawie naszych wyjazdów studyjnych.

Do zobaczenia !

Pełna fotorelacja w galerii zewnętrznej (kliknij aby przejść do galerii Militarne Mazury 2019)

 

tekst: Paweł Pawłowski, Jacek Zagożdżon, zdjęcia: Jacek Zagożdżon