Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Pod dobrymi skrzydłami nr 4

Data dodania: 23 kwietnia 2018

Już jest! Pierwszy w tym roku numer biuletynu muzealnego „Pod dobrymi skrzydłami” jest już dostępny dla naszych czytelników: w wersji elektronicznej oraz tradycyjnej.

W numerze 4 m.in o projekcie rewitalizacji wieży ciśnień w Dęblinie, o 305 Dywizjonie Bombowym i trudnych losach polskich pilotów po II wojnie światowej. Polecamy artykuły poświęcone nowym wystawom w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej, w tym najnowszej- o jeńcach wojennych obozu Stalag Luft IV Gross Tychow. Czytelnicy będą mogli dowiedzieć się o dalszych etapach projektu Lotnicza Bułgaria, o nowych nabytkach w muzealnej kolekcji. Gościnnie na naszych łamach- Maciej Peikert i Ryszard Wróbel- odkrywają historię zapisaną w śmigłach.

Wydawcą biuletynu jest Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Jest to wydawnictwo bezpłatne. Przygotowane w wersji tradycyjnej oraz elektronicznej – w formacie PDF (4,0 MB) można pobrać ze strony internetowej.

Wersja papierowa jest dostępna w siedzibie Muzeum w Dęblinie i w koszalińskim oddziale- Muzeum Obrony Przeciwlotniczej, a także m.in. Bibliotece Miejskiej, Urzędzie Miasta w Dęblinie, oraz w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych.

Zapraszamy do lektury

do pobrania- Pod dobrymi skrzydłami nr 4.2018- PDS 4