Piknik w Mundurze

Data dodania: 19 sierpnia 2021

Z okazji Święta Wojska Polskiego, 100. Rocznicy III powstania śląskiego oraz 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej dnia 15.08.2021r. na terenie Muzeum Obrony Przeciwlotniczej im.pPłk. S. Paszkiewicza oraz Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta  odbył się „Piknik w mundurze”.
Prezentacje elementów uzbrojenia oraz sprzętu wojskowego, charakteryzacje historyczne, wystawy filatelistyczne, pokaz starych aut, trenażer do nauki strzelania z broni, konkursy, koncert zespołu Bez Pośpiechu i duet Szarża oraz orkiestry wojskowej,inscenizacja wypadku drogowego – wszystko to mogliśmy ujrzeć dzięki wspólnej organizacji: Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii PERUN, Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie , Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie, Aeroklubu w Koszalinie, Muzeum Oręża Polskiego oraz  służb mundurowych,  a w tym m. in.  Straży Pożarnej ,Straży Granicznej, Policji i Straży Miejskiej, 8.Pułku Przeciwlotniczego.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, a także wszystkim licznie przybyłym gościom!

tekst i zdjęcia: Anna Popławska