Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

od 4 maja wystawy stałe i czasowe otwarte dla widzów

Data dodania: 28 kwietnia 2021

Miło nam poinformować, iż od 4 maja 2021 roku  wystawy stałe i czasowe w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie będą dostępne w pełnym zakresie dla publiczności.

ZMIENIAMY CZAS NA LETNI

Zapraszamy od wtorku do piątku w godzinach 9.00-17.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.00-18.00

 

Polecamy szczególnie wystawę: Niebo nad Brytanią. Polskie Siły Powietrzne w 80-ta rocznicę Bitwy o Anglię, której prezentacja została przedłużona.

Do zwiedzania udostępnione będą również 2 statki powietrzne: samolot Jak-40 oraz śmigłowiec Mi-6A

 

od 7 maja otwieramy także nasz oddział w Koszalinie- Muzeum Obrony Przeciwlotniczej

Czekamy na widzów od piątku do niedzieli w godzinach 10.00-16.00.

 

Polecamy Państwa uwadze wystawy: 100-lecie Viktorii Warszawskiej oraz Symbole żołnierskiej chwały zaklęte w ryngrafach i pamiątkowych grawertonach

Do zwiedzania udostępniony będzie również  samolot Jak-40

 

Nadal obowiązuje stan epidemii, a zatem podczas wizyty w Muzeum prosimy o zastosowanie się do  procedur związanych z profilaktyką zakażeń wirusem SARS CoV-2.

Muzeum działać będzie w oparciu o obowiązujące w kraju wskazania dotyczące zasad bezpieczeństwa i ograniczeń w stanie epidemii COVID-19 oraz zaktualizowane „Wytyczne dla muzeów, galerii sztuki  w stanie epidemii COVID-19” przedstawione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  • w budynku wystawienniczym będzie mogło przebywać jednocześnie do 40 osób, przy jednoczesnym utrzymaniu dystansu (minimum 1,5 m)
  • w hangarze będzie mogło przebywać jednocześnie do 40 osób, przy jednoczesnym utrzymaniu dystansu (minimum 1,5m)
  • na ekspozycji plenerowej będzie mogło przebywać jednocześnie do 40 osób, przy jednoczesnym utrzymaniu dystansu
  • zwiedzających będzie obowiązywać jeden kierunek zwiedzania,  aby zapewnić utrzymanie bezpiecznego dystansu od innych zwiedzających (minimum 1,5 m)
  • podczas zwiedzania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust, zarówno w salach wystawowych, hangarze, jak i na ekspozycji plenerowej
  • bezpośrednio przed zwiedzaniem należy zdezynfekować ręce. Zachęcamy także do noszenia rękawiczek
  • bezpieczny dystans obowiązuje także w kasie biletowej i w sklepie muzealnym– przy kasie może przebywać tylko jedna osoba
  • zwiedzanie grupowe jest zabronione do odwołania
  • rekomendujemy korzystanie z kart płatniczych
  • zasady zwiedzania, jakie obowiązywały do tej pory, nadal obowiązują: nie dotykamy eksponatów, gablot i elementów wystawy.