Nowe zasady zwiedzania Muzeum

Data dodania: 23 października 2020

od 23 października 2020 roku wprowadzamy nowe zasady zwiedzania w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz w naszym oddziale- w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie.

Nadal obowiązuje stan epidemii, a zatem podczas wizyty w Muzeum prosimy o zastosowanie się do  procedur związanych z profilaktyką zakażeń wirusem SARS CoV-2.

Muzeum działać będzie w oparciu o obowiązujące w kraju wskazania dotyczące zasad bezpieczeństwa i ograniczeń w stanie epidemii COVID-19 oraz „Wytyczne dla muzeów, galerii sztuki  w stanie epidemii COVID-19” przedstawione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

• w budynku wystawienniczym będzie mogło przebywać jednocześnie do 10 osób, przy jednoczesnym utrzymaniu dystansu.
  • w hangarze będzie mogło przebywać jednocześnie do 10 osób, przy jednoczesnym utrzymaniu dystansu.
  • na ekspozycji plenerowej będzie mogło przebywać jednocześnie do 10 osób, przy jednoczesnym utrzymaniu dystansu.
  • zwiedzających będzie obowiązywać jeden kierunek zwiedzania,  aby zapewnić utrzymanie bezpiecznego dystansu od innych zwiedzających (minimum 2 m).
  • podczas zwiedzania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust, zarówno w salach wystawowych, hangarze, jak i na ekspozycji plenerowej.
  • bezpośrednio przed zwiedzaniem należy zdezynfekować ręce. Zachęcamy także do noszenia rękawiczek.
  • bezpieczny dystans obowiązuje także w kasie biletowej i w sklepie muzealnym– przy kasie może przebywać tylko jedna osoba.
  • zwiedzanie grupowe jest zabronione do odwołania.
  • rekomendujemy korzystanie z kart płatniczych
  • zasady zwiedzania, jakie obowiązywały do tej pory, nadal obowiązują: nie dotykamy eksponatów, gablot i elementów wystawy.