Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Muzeum w ogniu!

Data dodania: 07 czerwca 2022

Korytarze wystawowe Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie wypełniły się gęstym dymem budząc grozę wśród pracowników i zwiedzających. Syrena i pulsujące światła alarmu. Dzięki szybkiej reakcji Wojskowej Straży Pożarnej 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie szybko udało się opanować sytuację i ewakuować rannego…

 

Tak rozpoczęły się rokroczne ćwiczenia ochrony przeciwpożarowej w naszej placówce. Pracownicy muzeum przeszli szkolenie z użycia sprzętu gaśniczego, ewakuacji i zachowania się w sytuacji kryzysowej. Zajęcia praktyczne poprzedził wykład prowadzony przez st. chor. Marka Wiśniewskiego z-cy Komendanta Wojskowej Straży Pożarnej.

 

Zapoznaliśmy się z rodzajem pożarów i odpowiednimi do ich gaszenia środkami gaśniczymi. Wraz z druhami strażakami mogliśmy przetestować muzealne procedury bezpieczeństwa, sprawność systemu powiadamiania i jakość oznaczeń. Każdy mógł własnoręcznie użyć gaśnicy i ugasić pożar.

 

Tego typu ćwiczenia pozwalają na podnoszenie kompetencji naszych pracowników i ich pewności w działaniu. Dziękujemy Komendzie i Druhom za sprawną akcję i przekazaną wiedzę.