Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

MUZEUM „BOHATEREM” PROGRAMU TVP HISTORIA

Data dodania: 26 lutego 2023

Plan zdjęciowy programu TVP Historia z cyklu „Przestrzeń Pamięci” zagościł w naszej placówce kilka dni temu. Nagrania trwały do późnych godzin nocnych, ale przy fascynujących historiach, opowiadanych przez wybitnych gości oraz naszych pracowników nie sposób było się nudzić. Redaktor Marcin Wikło z całą ekipą filmową przyznali, że po raz pierwszy w dziejach cyklu przed ich kamerą w jednym odcinku wystąpi aż 7 ekspertów! Premiera odcinka, którego jesteśmy bohaterem odbędzie się na antenie TVP Historia 19 marca o godz. 10.50.

 

 

Do współpracy przy tworzeniu programu zaprosiliśmy Lotniczą Akademię Wojskową, którą reprezentował między innymi ppłk dr Paweł Orłowski, opowiadający o tradycji oraz nowoczesnej teraźniejszości „Szkoły Orląt”. Mieliśmy okazję zobaczyć motoryczne ćwiczenia podchorążych oraz ich trening na symulatorze. Dziękujemy za przychylność generałowi Krzysztofowi Curowi, Rektorowi-Komendantowi LAW.

 

 

Elektryzujące, lotnicze historie opowiedział kpt. pil. Michał Jabłoński Lider Zespołu Akrobacyjnego „Orlik”, który reprezentuje 42 Bazę Lotnictwa Szkolnego w Radomiu oraz 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego Dziękujemy Dowódcom za otwartość na filmowe działania promocyjne.

 

 

Jak zwykle szeroko otwarte oczy mieli wszyscy członkowie ekipy filmowej, słuchający opowieści kpt. pil. Witolda Sokoła, który latał między innymi jako pilot pokazowy na samolotach MiG-29, a obecnie pracuje w „Szkole Orląt”.

 

 

Nasze Muzeum godnie reprezentowali podczas nagrań i organizacji planu filmowego Monika Żmuda, dyrektor MSP, Jakub Mitek, jej zastępca oraz Jacek Zagożdżon, kierownik Działu Historii Lotnictwa i Edukacji.

Po premierze na antenie TVP Historia „nasz” odcinek „Przestrzeni Pamięci” będzie można obejrzeć w TVP Kultura oraz na VOD TVP. Nie możemy się doczekać efektu finalnego.