Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Kolekcja muzeum powiększyła się o kolejne pamiątki

Data dodania: 29 października 2019

Muzeum Sił Powietrznych, dzięki ofiarności Pana Tadeusza Popiela oraz ppłk. dypl. Romana Nowogrodzkiego wzbogaciło się o kolejne pamiątki rodzinne po Adamie Popielu – ojcu Pana Tadeusza – wielkim badaczu historii lotników września 1939.

W muzealnej kolekcji już znajdują się pamiątki i opisy walk powietrznych stoczonych przez polskich lotników w obronie kraju, opracowane przez Adama Popiela. Dzisiaj kolekcja została powiększona o:

  • urnę z ziemią z mogił poległych lotników 1918-1939
  • urnę z ziemią z miejsca pochówku płk. pil. Jerzego Kossowskiego
  • fragment mapy lotniczej przedstawiającej Skandynawię należącej do mjr. pil. Antoniego Tomiczka przekazanej Adamowi Popielowi, jako osobistą pamiątkę
  • 5 książek o tematyce lotniczej w języku rosyjskim i niemieckim, w tym również napisana po polsku instrukcja obsługi płatowca Potez XXV.

 

Dzięki takim donacjom możliwym staje się zgłębianie kolejnych pól wiedzy o historii polskiego lotnictwa, zabezpieczone zostają jej świadectwa, jak również rośnie oferta wystawiennicza muzeum.

Na ręce darczyńców składamy szczere wyrazy wdzięczności i podziękowania.

 

tekst i zdjęcia: Jacek Zagożdżon
CYTUJ, ALE PODAJ ŹRÓDŁO
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, właściciel strony internetowej o adresie www.muzeumsp.pl, zastrzega, że kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie artykułów, zdjęć, filmów i pozostałej zawartości publikowanej w niniejszym serwisie, jest DOZWOLONE tylko przy jednoczesnym wskazaniu źródła i autorów tekstu i materiałów fotograficznych lub filmowych.

W przypadku cytowania, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zastrzega sobie obowiązek cytującego, polegający na wyraźnym i jednoznacznym wskazaniu źródła: strona internetowa Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie www.muzeumsp.pl, jeśli jest to wskazane- nazwisko autora artykułu, nazwisko autora zdjęć.