Jubileusz 10-lecia 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu

Data dodania: 31 lipca 2021

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie miało przyjemność spotkać się z Państwem – naszymi gośćmi w trakcie pikniku lotniczego z okazji 10-lecia 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Muzealni edukatorzy stworzyli stanowisko warsztatowe pozwalające na samodzielne zbudowanie samolotu oraz jego pokolorowanie. Nasi pracownicy opowiadali o historii polskiego lotnictwa wojskowego i o działalności muzeum.

Na lotnisku wojskowym w Radomiu odbyły się pokazy lotnicze pilotów akrobacyjnych zespołu Biało-Czerwone Iskry i Orlik, dynamiczny pokaz możliwości samolotu F-16, pokaz akrobacji na samolocie Extra 300, Cellfast Flying Team oraz pokaz desantu spadochronowego.

Do zwiedzenia była również wystawa statyczna sprzętu lotniskowego i dynamiczne pokazy walk grup rekonstrukcyjnych.