Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Jeszcze więcej muzeum

Data dodania: 11 kwietnia 2018

od 1 maja zapraszamy naszych widzów do odwiedzania nas w nowych godzinach otwarcia wystaw.

W całej Europie trwa dyskusja o zwiększaniu dostępu do kultury obywatelom poszczególnych państw. Również w Polsce, podczas kongresów środowisk kultury, a także w debatach medialnych wymienia się doświadczenia i pomysły na nowe formy uczestniczenia w kulturze, wdrażanie programów edukacji artystycznej oraz projekty wyrównywania szans, szczególnie środowisk tzw. wykluczonych – jak niepełnosprawni, bezrobotni, osoby starsze, mieszkańcy środowisk wiejskich. Każda instytucja kultury prowadzi tę debatę obligatoryjnie, gdyż to właśnie świadomi widzowie – uczestnicy są warunkiem koniecznym do ich funkcjonowania.

Muzeum Sił Powietrznych również postanowiło jeszcze bardziej zwiększyć możliwość uczestniczenia w kulturze pasjonatom lotnictwa, mieszkańcom Dęblina i Powiatu Ryckiego, oraz wszystkim odwiedzającym nas turystom.

Oferta edukacyjna i wystawiennicza wzbogacana jest systematycznie propozycjami wydarzeń kulturalnych. Najbliższe spotkania to Europejska Noc Muzeów (19.05.2018) oraz Centralne Obchody 100-lecia Lotnictwa Polskiego 23-24 sierpnia 2018 r.

Wystawy stałe są opracowane w dwóch wersjach językowych – polskim i angielskim. Do Państwa dyspozycji są dostępne audio-przewodniki. Zachęcamy do korzystania z usług naszych przewodników muzealnych, jak również do rezerwacji lekcji muzealnych.

Od 1maja do 31października wydłużamy godziny udostępniania naszych zbiorów. W dni powszednie od wtorku do piątku czekamy na widzów w godzinach 9.00-17.00. Natomiast w weekendy (sobota –niedziela),  muzeum otwieramy w godzinach 10.00-18.00.

Zmianie ulega również cennik biletów wstępu do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie:

Bilet normalny: 10,-zł

Bilet ulgowy: 5,-zł

Bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + dzieci do lat 18): 25,-zł

Bilet grupowy (minimum 15 osób): 8,-zł/ osoba

Przewodnik muzealny – j. polski: 50,-zł/ 1 godzina

Przewodnik muzealny- j. angielski: 100 zł/1 godzina

Lekcja muzealna (45-60min.) : 50,-zł + bilet wstępu do muzeum: 4,-zł/osoba

Wejście do samolotu Jak-40: 3,-zł

Wejście do śmigłowca Mi-6: 3,-zł

Wejście do samolotu Jak-40 + śmigłowiec Mi-6: 5,-zł

Wypożyczenie audio-przewodnika (j. polski/angielski): 5,-zł

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:

Bilet normalny: 6,-zł

Bilet ulgowy: 3,- zł

Bilet rodzinny: 15,- zł

 

Przez cały rok honorujemy również bilety Kolei Mazowieckich w ramach akcji KOLEJĄ DO KULTURY. Posiadacze biletów za przejazd pociągiem mają prawo do zakupu ulgowego biletu wstępu do Muzeum Sił Powietrznych.

Z myślą o mieszkańcach Powiatu Ryckiego, oferujemy  specjalny bilet wstępu w cenie 4 zł, po okazaniu dokumentu poświadczającego prawo do ulgi (dowód osobisty, prawo jazdy, inne)

Zgodnie z zapisami Ustawy o Muzeach ( art. 10, pkt 2), we wtorki mogą Państwo nieodpłatnie odwiedzić nasze wystawy stałe. Również dzieci do lat 7 zwiedzają nasze muzea bezpłatnie. Wykaz osób objętych zniżkami lub zwolnieniem z opłat za wstęp do Muzeum jest dostępny w muzealnych kasach oraz na stronie www.muzeumsp.pl

 

Zapraszamy także do Oddziału w Koszalinie- MUZEUM OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ – od maja do października będzie czynny w nowych godzinach:  od wtorku do piątku w godzinach 9.00-17.00. Natomiast w sobotę i niedzielę  muzeum otwarte będzie w godzinach 10.00-18.00. Cennik biletów wstępu w tym oddziale nie ulega zmianie.

W obydwu muzeach dostępne są dla Państwa sklepy muzealne oferujące wydawnictwa, pocztówki, pamiątki, gadżety nawiązujące do tematyki lotniczej.

Zwiedzający mają możliwość skorzystania z bezgotówkowego zakupu biletów wstępu oraz wydawnictw, za pomocą terminali płatniczych.

Obiekty są dostępne dla osób niepełnosprawnych (podjazdy, windy dla wózków). Przy Muzeum jest parking dla samochodów osobowych i autokarów, jest możliwość zostawienia rowerów.

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację wizyty oraz usługi przewodnickiej. Rezerwacje przyjmowane są co najmniej 2 dni przed planowaną wizytą: rezerwacja@muzeumsp.pl; tel. 261-519-462 (Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie).

rezerwacje w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej: muzeumopl@muzeumsp.pl, tel. 732-885-102.

Czas zwiedzania wystaw trwa ok. 1,5 godziny.

Mamy nadzieję, że zastosowane formy udostępnienia Państwu naszych wystaw sprostają oczekiwaniom i potrzebom obcowania z zabytkami techniki lotniczej.

 

Szczegółowe informacje o ofertach edukacyjnych, wydarzeniach kulturalnych, godzinach otwarcia muzeum, zamieszczane są na tablicach informacyjnych znajdujących się przed wejściem na ekspozycję, w folderach, w punkcie informacji muzealnej oraz na stronie internetowej Muzeum.

zapraszamy!