Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Jedyne Takie Miejsce - audycja Jedynki w Muzeum Sił Powietrznych

Data dodania: 05 października 2020

Muzeum Sił Powietrznych miało przyjemność brać udział w nagraniu audycji radiowej Jedynki ” Jedyne takie Miejsce”

 

Pod redakcją Romana Czejarka rozmawialiśmy o lotnictwie małym i dużym, pasji do skrzydeł i podtrzymywaniu tradycji Biało-Czerwonej szachownicy.

 

Słuchacze Programu 1 Polskiego Radia mogli zapoznać się z misją muzeum i jego historią, którą przedstawił Dyrektor Paweł Pawłowski. O najstarszych samolotach, bieżących wystawach i „smaczkach” muzealnej wystawy opowiadali pracownicy muzeum Roman Błachnio i Jacek Zagożdżon.

 

Przysłowiową wisienką na torcie była możliwość wysłuchania opowiadających o swoich pasjach gości. O jedynym takim Gigancie – śmigłowcu Mi-6 oraz MiGu-29 opowiadał kpt. Witold Sokół – pilot myśliwski, wykładowca Lotniczej Akademii Wojskowej i prezenter wydarzeń lotniczych.

 

Swoje pasje modelarskie, zawiłości poszczególnych klas i trudności przy konstruowaniu modeli latających przybliżył nam płk prof. Adam Wetoszka – V-ce Mistrz Polski w klasie F4G, prowadzący sekcję modelarską w Aeroklubie Orląt.

 

O wspólnych projektach i współpracy 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego opowiadała Rzecznik – por. Ewa Złotnicka, natomiast Dyrektor Miejskiego Domu Kultury przybliżyła nam czym na co dzień żyje Dęblin, jakie podejmowane są inicjatywy kulturalne oraz w czym miasto przoduje na arenie turystycznej i kulturalnej

 

O kulturze rozwijanej przez młode pokolenie przyszłych lotników i muzycznych inspiracjach opowiadała Luiza Borkowska – Ziółkowska – muzyk, animator kultury współpracujący z Andrzejem Królikowskim w projekcie „Chmury” i z zespołem Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego „Dywizjon”

O swych pierwszych krokach w projekcie i doświadczeniach szkolnych opowiedzieli uczniowie Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego członkowie zespołu „Dywizjon”: Miłosz Wasilewski i Martyna Mitura

Serdecznie dziękujemy zespołowi radiowej Jedynki za wspaniały czas i realizację, a Państwa, którzy nie mieli okazji nas posłuchać zapraszamy do materiału audio/video:

kliknij aby otworzyć materiał Polskiego Radia