III Fiesta Balonowa - Wawerski Piknik Lotniczy

Data dodania: 12 czerwca 2022

Muzeum Sił Powietrznych wzięło udział w III Warszawskiej Fieście Balonowej organizowanej przez dzielnicę Wawer w formie pikniku rodzinnego na Plaży Romantycznej.

Była to wyjątkowa możliwość spotkania się z sympatykami lotnictwa, przekazania wiedzy o historii polskiego lotnictwa oraz wspólnych zabaw z przyszłymi lotnikami.

Nasze stanowisko edukacyjne cieszyło się ogromną popularnością dzieci i rodziców.

Pośród wystawców znalazły się stoiska Aeroklubu Warszawskiego, Lotniczej Akademii Wojskowej, Wydawnictwa Gapa, Twórców motolotni, IX Warszawskiego Technikum Lotniczego im. Bohaterów Narwiku, Batalionu Dowodzenia Wojsk Lądowych. Długim rozmowom nie było końca, każdy znalazł coś dla siebie i mógł poszerzyć swoją wiedzę.

Głosem imprezy był znany wszystkim kpt. rez. pil. Witold Sokół, który dzielił się swoimi doświadczeniami pilota myśliwskiego.

Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za miło spędzone chwile i możliwość przeprowadzenia wielu interesujących rozmów.

Fot. Zofia Zagożdżon