Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Historia Jednego eksponatu - apel do sympatyków lotnictwa

Data dodania: 06 listopada 2020

Szanowni Państwo,

drodzy przyjaciele muzeum i pasjonaci lotnictwa,

 

Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami 10. rocznicy utworzenia Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, przygotowujemy dla Państwa nową aranżację naszej ekspozycji. Zamierzamy tchnąć życie w nasze eksponaty wskazując, gdzie dokładnie służyły, jakie były ich losy i jak wyglądały w czasie służby.

 

W naszym projekcie, chcemy się oprzeć na doświadczeniu i pamięci ludzi, którzy służyli w czasie eksploatacji poszczególnych maszyn: samolotów, śmigłowców, ale też pojazdów specjalnych, systemów rakietowych i radiolokacyjnych, czy wręcz najprostszych sprzętów używanych na co dzień w Wojsku Polskim. Liczymy również na bogatą wiedzę badaczy lotniczej tematyki.

 

Prosimy wszystkich, którzy służyli, interesowali się, bądź w jakikolwiek inny, służbowy czy prywatny sposób, weszli w posiadanie wiedzy lub materiałów na temat prezentowanych przez nas statków powietrznych, o udostępnienie ich do celów przygotowania nowych tablic opisowych eksponatów a tym samym utrwalenia ich historii.

 

Każde zdjęcie czy urywek wyjątkowej historii jest ważny.

Informację jakich poszukujemy to:

– zdjęcia z czasów służby (na lądzie, wodzie i w powietrzu),

– informacje o wyjątkowości danego obiektu, ze względu, np. na wyposażenie lub użycie bojowe,

– informacje o jednostkach, w których służył,

– zdjęcia i rysunki odznaki, naszywki lub godła jednostki, w której służył

 

Prosimy o kontakt z nami.

Projekt koordynuje pan Jacek Zagożdżon- Kierownik Działu Edukacji, Organizacji i Udostępniania Wystaw: j.zagozdzon@muzeumsp.pl; tel. +48 732 885 180

Prosimy o umieszczenie w temacie wiadomości frazy: „Historia jednego eksponatu… i np. Mi-6 nb. 670”

Fot. Wacław Hołyś