Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Harcerski Start dęblińskiego szczepu ZHP "Feniks"

Data dodania: 26 września 2019

Muzeum Sił Powietrznych było gospodarzem „Harcerskiego Startu” – rozpoczęcia roku harcerskiego 2019/2020. Po wakacyjnej przerwie spotkały się zuchy i harcerze dęblińskiego szczepu „Feniks” oraz chętni do wstąpienia w harcerskie szeregi.

„Harcerski Start” był okazją do spotkania się wszystkich dęblińskich drużyn, odczytania rozkazu Komendanta Hufca Ryki oraz zapoznania się ze zmianami osobowymi w strukturze Szczepu. Realizując misję muzealną oraz wychodząc na przeciw oczekiwaniom środowiska harcerskiego Muzeum Sił Powietrznych, już przeszło rok temu podpisało porozumienie o współpracy z Chorągwią Lubelską ZHP oraz ostatnio z Muzeum Harcerstwa w Warszawie. Celem nadrzędnym współpracy jest wspieranie dzieci i młodzieży oraz tworzenie warunków do ich wszechstronnego rozwoju poprzez stawianie wyzwań. Takim wyzwaniem dla harcerzy, powołanej rozkazem Komendanta, próbnej drużyny harcerskiej przy Muzeum Sił Powietrznych, będzie dbanie o wspólne tradycje i wartości oraz służba na rzecz lokalnej społeczności.

Tym samym rok harcerski 2019/2020 w Dęblinie uznajemy za rozpoczęty.

Dla nowicjuszy była to okazja do poznania ducha harcerstwa, wspólnych zabaw i śpiewów, co mamy nadzieję, pomoże im w podjęciu decyzji o włożeniu munduru.

Wszystkich chętnych harcerzy (dzieci w wieku 10-13 lat) zapraszamy do muzeum na pierwszą zbiórkę organizacyjną, w dniu 4 października (piątek) o godzinie 16.30.

Fot. Jolanta Pyra