Festyn Lotniczy w Mirosławcu

Data dodania: 02 września 2019

Piękna pogoda w sobotę 31 sierpnia zachęcała do uczestnictwa w święcie i festynie lotniczym na terenie 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu.

Na imprezie tradycyjnie obecni byli przedstawiciele naszego Muzeum. Jak zwykle, szczególnym zainteresowaniem cieszył się ciężki karabin maszynowy SG-43 na podstawie przeciwlotniczej, który wykorzystywano jako rekwizyt do wielu indywidualnych sesji fotograficznych. Zasłużone oklaski od publiczności zebrała Orkiestra Wojskowa z Koszalina pod batutą st. chor. Tomasza Zajączkowskiego. Po sąsiedzku rozlokował się również 8. Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy z zestawem rakietowym „Osa” i pojazdem transportowo-załadowczym. Obydwa nasze stoiska odwiedziły tłumy imprezowiczów, którzy zadeklarowali odwiedziny w koszalińskim Muzeum.

A zatem, do zobaczenia!