Festiwal Orkiestr w mundurach

Data dodania: 05 października 2019

W ramach obchodów 20-lecia wstąpienia Polski do NATO Muzeum Sił Powietrznych wzięło udział w jednym z największych tego roku pikników militarnych w Polsce – Festiwalu Orkiestr w Mundurach na PGE Narodowym, w Warszawie, 5 października 2019 r. Festiwal  był doskonałą okazją do spotkania się z miłośnikami lotnictwa, wysłuchania koncertów w wykonaniu muzyków orkiestr wojskowych, orkiestry Straży Granicznej oraz Policji. Wokół Stadionu zapoznać się można było z ofertą wszystkich czterech muzeów resortu obrony, uczelni wojskowych, jednostek Wojska Polskiego oraz specjalistycznym sprzętem prezentowanym przez służby mundurowe. W trakcie imprezy na gości czekało wiele niespodzianek – m.in. taniec Rosomaków, prezentacja wyszkolenia żołnierzy wojsk specjalnych i show policjantów na motocyklach. Wśród atrakcji był także pokaz musztry paradnej. Na stoisku Muzeum Sił Powietrznych można było poznać historię polskiego lotnictwa wojskowego, przeliterować swoje imię w kodzie NATO i „polatać” samolotem. Zainteresowanie było duże, za co serdecznie dziękujemy.