Dzień Wojskowej Służby Zdrowia w Koszalinie

Data dodania: 30 października 2019

Wyjątkową inicjatywą wykazała się 26 października 2019r. Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w Koszalinie. Z okazji Dnia Wojskowej Służby Zdrowia  jej pracownicy już po raz drugi zorganizowali tzw. „białą sobotę” dla mieszkańców Koszalina, podczas której świadczono bezpłatne usługi wszystkim pacjentom. Z inicjatywy dyrektora, p. Andrzeja Hamerli odbyła się również sesja popularno-naukowa, w trakcie której przypomniano dzieje wojskowej służby zdrowia, historię koszalińskiego garnizonu oraz trudne początki przychodni. Głos zabrali m.in.: prof. dr hab. Bogusław Polak z Politechniki Koszalińskiej, dr Wojciech Grobelski – kierownik naszego Muzeum oraz lek. med. Marek Rusiecki – wieloletni dyrektor WSPLek. Gościem honorowym wydarzenia był emerytowany gen. bryg. dr n. med. Stanisław Żmuda – były Szef Służby Zdrowia WP.  Przy okazji, w jednym z pomieszczeń przychodni otwarta została Izba Pamiątek Wojskowej Służby Zdrowia, w której zgromadzono wiele cennych eksponatów. W drugiej części  wydarzenia, uczestnicy zwiedzili Muzeum Obrony Przeciwlotniczej, gdzie w sali upamiętniającej jednostki miejscowego garnizonu, uroczyście odsłonięto nową ekspozycję stałą poświęconą Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Koszalinie.

tekst: Wojciech Grobelski, zdjęcia: Natalia Kadziszewska
CYTUJ, ALE PODAJ ŹRÓDŁO
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, właściciel strony internetowej o adresie www.muzeumsp.pl, zastrzega, że kopiowanie, powielanie, rozpowszechnianie artykułów, zdjęć, filmów i pozostałej zawartości publikowanej w niniejszym serwisie, jest DOZWOLONE tylko przy jednoczesnym wskazaniu źródła i autorów tekstu i materiałów fotograficznych lub filmowych.

W przypadku cytowania, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zastrzega sobie obowiązek cytującego, polegający na wyraźnym i jednoznacznym wskazaniu źródła: strona internetowa Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie www.muzeumsp.pl, jeśli jest to wskazane- nazwisko autora artykułu, nazwisko autora zdjęć.